П`ятниця, 26.04.2024, 00:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Бериславський опорний заклад повної загальної середньої освіти

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура)
22.11.2018, 09:45

Військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура)

З давніх-давен питанню військово-патріотичного виховання дітей приділялась особлива увага. Воно є актуальним і на сьогоднішній день. З 26 по 28 квітня 2017 року на базі Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 проходив районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

28 квітня о 9.30 відбулось урочисте відкриття І (районного фінального ) етапу гри. Учасники «Джури» – 8 роїв, учні 9 класів загальноосвітніх шкіл району . На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили:начальник відділу освіти,молоді та спорту райдержадміністрації Стаднік Н.В.,виконуючий обов`язки військового комісара Луценко І.О., директор школи Федоренко Н. А. Вони привітали учасників гри, підкреслили її вагоме значення і побажали юним джурам перемог. А вже о 13.00 відбулось урочисте закриття І (районного фінального) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»( «Джура»). На закритті було оголошено результати змагань.

За результатами:

І місце - Червономаяцька школа

ІІ місце- Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

ІІІ місце- Бериславська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

ІІ – Практико-виконавчий етап (до 1 березня).

Члени рою збирали інформацію про воїнів-інтернаціоналістів, вивчали їх героїчне минуле, запрошували на шкільні заходи, вітали зі святами та надавали посильну допомогу.

ІІІ – Заключний етап, який включає презентацію, оцінку та оголошення результатів. (до 1 квітня).

Після тривалої роботи юні патріоти презентували результати пошуково-дослідницької роботи на шкільному конкурсі соціальних проектів, який відбувся 7 квітня 2017 року.

Сценарій виховної години для учнів 9 класу

«Афганістан – біль моєї душі»

Учитель : Шановні Іване Даниловичу, діти! Сьогодні ми шануємо пам'ять тих та кланяємося тим, хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов'язок, вони вірили, що несуть визволення народу, вірили, що йдуть не воювати, а захищати. Офіційно це не називали війною, а всього лише воєнною політикою.

Що таке війна? Чому люди асоціюють це слово з лихом великого масштабу? Чому сьогодні, у XXI столітті, ми продовжуємо чути про страхітливі факти, які доносяться до нас з екранів телевізора, ЗМІ, Інтернету? Війни - найбільші трагедії в історії людства. Найбільш кровопролитною була Друга світова війна, яка увійшла в історію як найбільш жорстока за кількість жертв і масштабами руйнування.

Але сьогодні ми поговоримо з вами про війну за участі воїнів-інтернаціоналістів.

15 лютого є офіційним Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав (воїнів-інтернаціоналістів) в Україні. Хто ж це такі? Воїни-інтернаціоналісти - військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ і держбезпеки соціалістичних держав, які приймали участь у збройних конфліктах на території іноземних держав на стороні політичних режимів і рухів, що розглядались СРСР як «прогресивні», «народновизвольні».

Чому саме 15 лютого? Бо ... Сьогодні серед нас людина, для якого життя - це найкращий подарунок долі.. 21 серпня 1968 р. на територію Чехословацької Радянської Соціалістичної Республіки були введені війська п'яти держав - членів Організації Варшавського Договору: СРСР, Болгарії, Угорщини, Німецької Демократичної Республіки та Польщі. Почалася знаменита операція «Дунай» - найбільша за масштабами військова операція в Європі після Другої світової війни, в якій була використана непорівнянна за чисельністю і мощі угрупування Збройних Сил. У загальному підсумку в ній брала участь 26 дивізій чисельність в 240 тис. солдатів армій соціалістичних країн, членів Організації Варшавського договору. Більш детально розповість Іван Данилович Котик, який був учасником цієї операції.

Виступ Котика І.Д.

Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна - це смерть, яка забирає найдорожче у людини -її життя; бо війна - це каліцтво, як духовне, так і фізичне; бо війна - це справжній ад. Можна побудувати дороги, нові міста, зорати поле і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити битися серце у мертвої людини - неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши величезного рубцю - неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга - неможливо.

Ховали інтернаціоналіста,

Блищала глухо цинкова труна.

Нестерпно пахло тополиним листом

І плач дівочий танув, як струна.

Чекає хижо мовчки на своє,

А мати на колінах у болоті обмацує труну:

«Чи ж там він є?!!»

Стоять, відводять очі в бік солдати

І шепотить сержантик ледве чуть:

« Не велено... Не можна відкривати...

Не велено...»

Уже струмки течуть, уже весна така глибока, рання.

Учора вже летіли журавлі.

Таке врочисте вийшло поховання:

Школярики стоять, учителі.

А голосок дівочий квилить, квилить,

Соромиться кричати на весь світ...

Кого клясти, кого назвати винним?

І що той світ? Хіба він дасть отвіт?

На хрест сусідній похилився тато,

Похнюпили братики малі –

В селі ховали воїна-солдата,

У мирному вкраїнському селі.

Після закінчення війни багато воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих - пам'ять.

Хвилина мовчання

Пам'ять наших земляків - це болюча історія українського народу. Про неї треба пам’ятати, її потрібно згадувати, адже багатьом матерям так і не судилося побачити сина, рідним - брата, дітям - батька. Сьогодні їхні обличчя закарбували лише фотографії, кам’яні плити пам’ятників, устелені квіти підніжжя могил.

- Шановний Іване Даниловичу! Ми Вам дуже вдячні за сьогоднішню зустріч! Здоров'я, мирного неба, щастя, душевного спокою, злагоди, успіхів у всіх Ваших справах, добробуту у нашому великому домі – Україні !

О Україно! Ніжно пригорни

Усіх живих синів своїх, як мати,

Щоб ми уже не бачили війни,

Не чули щоб ніколи звук гармат

 

Сценарій презентації соціального проекту

«Воїни-інтернаціоналісти нашого міста»

Ведуча 1: Була війна жорстока і кривава.

Горів вогонь і забирав життя.

Учасникам боїв довічна буде слава!

І вічна пам'ять тим, хто йшов без вороття!

Ведуча 2: Сьогодні ми представляємо соціальний проект « Воїни- інтернаціоналісти нашого міста».

Хто ж це такі?

Це військовослужбовці, співробітники органів внутрішніх справ і держбезпеки соціалістичних держав, які приймали участь у збройних конфліктах на території іноземних держав на стороні політичних режимів і рухів, що розглядались СРСР як «прогресивні», «народно-визвольні».

Ведуча 1: Ми провели пошукову роботу і з’ясували, що у нашому місті є також учасники бойових дій на території інших держав.

Ці молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок , вони вірили, що несуть визволення народу, вірили, що йдуть не воювати, а захищати.

Ведуча 2: Іван Данилович Котик – учасник операції «Дунай». Найбільша за масштабами військова операція в Європі після Другої світової війни, в якій була використана непорівнянна за чисельністю і мощі угрупування Збройних Сил.

Іван Данилович народився 4 березня 1945 р. на Хмельниччині. Закінчивши школу, вступає до Київського медичного училища на фельдшера. У 1965р. призвали до служби у армію до Німецької демократичної республіки. Там він прослужив один рік, а потім перевели його до 16-мотострілкового полку на посаду старшого фельдшера.

Коли розпочалися бойові дії на Чехословаччині (21 серпня 1968р.), полк, в якому служив Іван Данилович, отримав маршрут на Прагу. Іван Данилович був старшим сержантом в госпітальному зводі, подавав першу медичну допомогу раненим і відправляв їх у медико-санітарний батальйон.

18 жовтня 1968р. закінчились бойові дії на Чехословаччині і наші війська були виведені.

Після служби в армії Іван Данилович, пропрацювавши рік фельдшером на Хмельниччині, вступає до Кримського державного медінституту. По закінченню пройшов інтернатуру і був направлений у м. Берислав.

Ведуча 1: У лютому була проведена виховна година, присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, на яку запросили Котика Івана Даниловича та Лозового Михайла Вікторовича(голову правління спілки воїнів-інтернаціоналістів, він був учасником бойових дій в Афганістані), які нам розповіли про свою службу.

Ведуча 2: Також відвідали музей, у якому нам надали інформацію про воїнів-інтернаціоналістів нашого міста. Взагалі, з Бериславського району 118 молодих хлопців були учасниками бойових дій на територіях інших держав. Вони повернулися всі, але пам'ять про ті страшні події залишиться назавжди в їхніх серцях, бо війна – це справжній ад.

Вірш К. Горбулько

Ведуча 1: Після закінчення війни багато воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам'ять. На площі установлено пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, їх треба пам’ятати, їх потрібно згадувати, адже багатьом матерям так і не судилося побачити сина, рідним – брата, дітям – батька. Сьогодні їхні обличчя закарбували лише фотографії, кам’яні плити пам’ятників, устелені квітами підніжжя могил.

 

Зустріч з воїнами- інтернаціоналістами

16 лютого у нашій школі до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан вчителем історії Носачем С.В. було організовано зустріч учнів з головою Бериславської районної спілки воїнів-інтернаціоналістів Лозовим Михайлом Вікторовичем та воїном-інтернаціоналістом Котиком Іваном Даниловичем. Учні старших класів переглянули документальний фільм «Хронологія Афганської війни» та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам у міському парку.

Співаєм шану тій події і тепер
День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу у Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків практичним втіленням ідеї займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.
23 січня 2017 року в Бериславській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 пройшов захід «І обнялися береги одного дружнього народу…» ,присвячений Дню Соборності та Свободи. Учні,які зібралися в актовій залі, мали змогу переглянути фільм про події 22 січня 1919 року та почути про важливі факти тих років. Відзначаючи День Соборності України, ми повинні ще раз врахувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.
С.В.Носач, учитель історії та права
 
 
«Акт Злуки-символ єднання та соборності України.»
З метою виховання у дітей патріотизму,поваги до історичного минулого народу України,пропагування ідеї єдності,спільності історичної спадщини працівниками Бериславського районного історичного музею для учнів 10-11-х класів нашої школи проведено урок державності «Акт Злуки-символ єднання та соборності України.»Під час заходу присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки,який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну ,національну державу. Також учні переглянули документальний фільм «Акт Злуки:відтворення історичної правди». В ході спілкування із молоддю ,неодноразово лунали порівняння між подіями Української революції 1917-1921 років та Революції гідності 2014 року. Наприкінці заходу всі разом, підтримуючи ідеї соборної української держави заспівали Гімн України. Адже українська мрія-єдність,свобода та незалежність.

 

 
З Україною в серці
25 листопада 2016 року учні 6-Б класу, на чолі з класним керівником Капінус-Галієвою Ю.І., відвідали виставку-експозицію «З Україною в серці». Всіх полеглих вшанували хвилиною мовчання, схиливши голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за Україну, увійшовши в безсмертя! Виставка залишила незабутні враження в серцях дітей.

 

Районні змагання серед допризовної молоді
27 жовтня 2016 року на базі нашої школи відбулися районні змагання серед допризовної молоді. Учні змагалися у 4-х дисциплінах: біг на 100 м., метання гранати, підтягування на перекладині та стрільба. Змагання проходили злагоджено, учасники відповідально поставилися до участі, вони добре підготувалися та показали хороші результати.

Категорія: Військово-патріотичне виховання | Додав: berzosh001
Переглядів: 358 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Годинник
Пошук
ЗНО
описание к изображению
описание к изображению
Copyright MyCorp © 2024